poniedziałek, 21 maja 2012

Usuwanie lakieru i ozdób z paznokci
Czy jesteś pewna, że poprawnie usuwasz lakier z paznokci? Zapytasz pewnie, czy można to robić 
niepoprawnie... A można... Jeśli masz przesuszone paznokcie, to może właśnie tak się dzieje.

Tarcie płytki paznokcia zmywaczem przesusza ją!Żeby poprawnie zmyć lakier potrzeba przynajmniej 2 płatków kosmetycznych, po jednym na każdą rękę. Moczymy płatki w zmywaczu (bezacetonowym - nawet, jeśli mamy naturalne paznokcie!!!) i nakładamy takie płatki na płytki paznokci. Lakier musi sam się odmoczyć - powinno wystarczyć jedno pociągnięcie wacikiem po paznokciu od wału paznokciowego do wolnego brzegu paznokcia, żeby cały lakier pozostał na waciku. Po kolei namaczamy tak każdy paznokieć - ja używam 2 płatków bo tak jest szybciej. 


Namaczam lakier


W przypadku, gdy mamy na paznokciach brokat lub inne ozdoby zatopione w lakierze trzeba paznokcie namaczać trochę dłużej. Wtedy przecinam na pół 5 płatków kosmetycznych i namaczam wszystkie paznokcie na raz - albo przynajmniej u jednej ręki. Czekam około 5 minut i sprawdzam, czy ozdoby zsuwają się z paznokcia przy pociągnięciu wacika. Jeśli nie, to namaczam jeszcze chwilę. W przypadku wyjątkowo opornych ozdób można je delikatnie zsunąć z paznokcia za pomocą patyczka bambusowego lub wykałaczki. Ważne aby nie robić tego za mocno.


Ściąganie ozdób wykałaczką
Resztki lakieru usuwam czystym wacikiem ze zmywaczem
Po usunięciu lakieru koniecznie trzeba nałożyć odżywkę do paznokci albo chociaż bezbarwny lakier. Ochroni on płytkę paznokcia przed nadmiernym namaczaniem chociażby w czasie zmywania naczyń. 
Malowanie paznokci wzmacnia i utwardza płytkę.Mam nadzieję, że ta wiedza okaże się dla Was przydatna.

Do zobaczenia następnym razem...
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Serdecznie zapraszam do zostawiania komentarzy :) Jeśli macie jakieś pytania, z pewnością na nie odpowiem :)