środa, 29 sierpnia 2012

Wąs, ach ten wąs - skąd się wziął?

Dostałam w prezencie na urodziny taki oto piękny wąs:Strasznie śmieszne są te wąsy, ale tak się zaczęłam zastanawiać, skąd się wzięły...

Pierwsze wzmianki są niezbyt fajne jak dla mnie (do noszenia)... dla zainteresowanych - "moustache ride" - wystarczy wpisać w google aby znaleźć definicję. (rok 2009 ?)

W 2010 był "Movember" - moustache i November - miesiąc walki z rakiem prostaty. (http://www.calindaniel.com/charity/movember-moustache-madness/ ).

Wąs jest również składnikiem memu internetowego "Like a Sir" lub "Feel like a Sir". "Ma przekazywać znaczenie elegancji, dobrobytu i klasy". Pochodzi z komiksu z marca 2011 roku http://knowyourmeme.com/memes/feel-like-a-sir .

Później (w listopadzie) w Chaos Magazine http://www.chaos-mag.com/tag/mustache-accessories/   pisano, że jest to rosnący trend pozwalający kobietom dodać męskiego charakteru do stroju.

Od czego ten wąsaty trend tak naprawdę pochodzi? Najprawdopodobniej od memu internetowego, ale czy autor wiedział o wcześniejszych wzmiankach? Trudno powiedzieć, w każdym razie trend jest zabawny, ma się dobrze i myślę, że szybko z mody nie wyjdzie...

Do przeczytania kolejnym razem...

Nika :D

5 komentarzy:

 1. Wiele jesiennych kolekcji ma teraz w ofercie wąsy :P na swetrach, bluzkach, w biżuterii...
  I niby takie nic, a taka furora!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. widziałam już też sporo tych wąsów i tak się nawet zaczęłam zastanawiać nad zakupem jakichś, bo wydawały mi się zabawne... i dostałam na urodziny :), a widziałaś gdzieś może jakieś sweterki? :)

   Usuń
 2. nie miałam wąsów, ale bardzo mnie kręcą :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. to najwyższy czas się zaopatrzyć :)

   Usuń

Serdecznie zapraszam do zostawiania komentarzy :) Jeśli macie jakieś pytania, z pewnością na nie odpowiem :)